SSS

LİNK KIRIK YENİLEME TALEBİ; KIRIK LİNK BİLDİR

PAYLAŞILAN ANDROİD OYUNLARIN APK ÇALIŞMIYOR?

Android oyunlar için paylaşılan apk dosyaları oyun eğer güncelleme aldı ise güncelliğini kaybediyor ve paylaştığımız apk sürümü işlevselliğini yitiriyor. Bu durum için sürekli olarak sitemizi takip etmelisiniz. Basitce eski oyun sürümlerindeki apk dosyaları oyunun yeni sürümünü desteklemez bu yüzden paylaşılan apk dosyalarıda işlevselliğini kaybeder.

APK DOSYASINI TELEFONUMA / TABLETİME İNDİREMİYORUM VE KURULUMUNU YAPAMIYORUM?

Sitemizde indirmiş olduğunuz apk dosyalarını telefonunuza kurmak için cihazınızın ayarlar kısmında bulunan ”Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme” izin vermelisiniz. OBB ”SD DATA” dosyaları ile paylaşılan oyunlar için de ekstra olarak işlem yapmalısınız. Bu tür paylaşım da indirmiş olduğunuz obb data dosyasını Android/ sistem klasörünün içerisinde yer alan obb klasörünün içerisine çıkarmalısınız.

PAYLAŞILAN LİNKLER AÇILMIYOR VEYA ÇALIŞMIYOR 

İndirme linkleri zamanlar açılmama veya içerik indirme sitesi kaynaklı silinme durumu olabiliyor. Eğer linklerde açılmama durumu yaşıyorsanız cihazınızda yer alan virüs programlarının bu linki engellemediğine emin olun. Eğer link hiç açılmıyorsa paylaştığımız alternatif linklere yönelin. Eğer link de yer alan indirme bağlantısında ki dosya silinmiş ise bize bildirebilirsiniz biz yükleme işlemini tekrarlayabiliriz.

TÜM GENEL SORULARA CEVAPLAR 

S: İndirmiş olduğum dosya nereye gidiyor?
C: Cihaz hafızasında ”Download” klasörüne indirdiğiniz apk veya obb data dosyasını bulabilirsiniz.
S: İndirdiğim dosya açılmıyor?
C: OBB data dosyasını indirdiniz ve açmaya çalışırken ”dosya açılamıyor” gibi bir uyarı aldıysanız. Bu tür dosyayı açarken yardımcı program kullanmalısınız. RAR veya Zarchiver(önerilir) uygulamısını Google Playstore’den indirip cihazınıza kurun ve dosyayı bu yolla sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.
S:İndirme işlemi yaparken indirme başarısız hatası alıyorum?
C: Eğer böyle bir hata alırsanız cihaz hafızasında yeterli alan olup olmadığını kontrol ediniz.
S: İndirme duraklatıldı hatası alıyorum?
C: Eğer böyle bir hata alırsanız internet bağlantınızı kontrol edin ve indirme işlemi sırasında indirme bitene kadar cihazınızı kullanmamaya özen gösterin.
S: İndirme durduruldu hatası alıyorum?
C: İndirme işlemi yaparken bir anda %50 gibi bir yüzde de kaldı diyelim. Burada yaptığınız hata Chrome veya başka bir tarayıcı ile indirme işlemi yapıyorsanız. Android cihazlarda bulunan tümünü kapat tuşuna basmanızdır. Yani indirme yaparken chrome arkaplanda çalışmalıdır. Eğer Chrome uygulamasını kapatırsanız indirme durur.
S: Apk ve OBB dosyasını indirdim nasıl kurucam?
C: OBB data dosyasını indirdiğinizde dosya genel de zip veya rar uzantılı olur. Bu dosyayı yardımcı programlar sayesinde (rar,Zarchiver) uygulaması ile açın. İçinde bulunan klasörü işaretleyerek cihaz hafızasını (dahili depolama) Android/obb klasörüne çıkartın. Çıkartma işlemi tamamlandıktan sonra apk dosyasını cihazınıza kurun. Kurulum sırasında uyarı gelirse ”Bilinmeyen Kaynaklara izin verin” işaretleyin. Ardından yükle butonuna basarak yükleme işlemini tamamlayın.
S: APK “Paket Ayrıştırma Hatası” Neden Olur?
C: Cihazınız oyunla veya uygulamayla uyumsuz.
İndirdiğiniz APK dosyası hasarlı olabilir.

Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?  Bazı oyunlar Adreno, Mali, Tegra ve PowerVR olmak üzere bu 4 GPU modeline ayrı ayrı dosya içerir. Bunlar cihazınızda bulunan ekran kartı modelleridir. Örnek: Samsung Galaxy S4 PowerVR gpu modeline sahip. Bu oyunlara genelde 4 adet link veriyorum sitede. Yani 4 gpu modeline göre ayrı ayrı linkler veriyorum. Bu linklerden GPU modelinize uygun olanı indirmeniz gerekiyor. Eğer uygun olanı indirmezseniz “Siyah Ekran” sorunu ile karşılaşmanız muhtemel.
2- Bu sorun bir de cihazınızla tamamen uyumsuz olan oyunlarda ortaya çıkar. Sorunun tek çözümü farklı bir APK denemek veya oyuna yeni bir güncelleme gelmesini beklemek.

GPU Modelimi Nasıl Öğrenirim?
1- GPU modeli android telefon ve tabletlerimizde bulunan ekran kartı modelidir. Bunu Google Playde bulunan “CPU-Z” isimli uygulama ile öğrenebilirsiniz.