Reklam Politikası

 Reklam Politikamız

1. Genel Bakış

Andoyunhileleri.com alanında başarılı ve güncel bir Android topluluğunun yer aldığı başarılı bir sitedir.

Sitemiz güncel oyun içerikleri ile tamamen internet havuzundan özgünleştirilmiş ve yapımcıları tarafından paylaşılan oyun dosyalarını paylaşarak aracı konumda yer alan bir internet sitesidir.

Bu makale, dürüst, güvenilir ve saygılı reklamlar aracılığı ile ürün ve hizmet tanıtımı yapmak isteyen kişi ve kurumlara yardımcı olmayı hedeflemektedir. Politikalarımız yasalara uymanızı gerektirmekle birlikte yasal öneri niteliği taşımazlar.

2. Reklam İçeriği

2.1 Açıklamalar

Tanıtımı yapılan ürün ya da hizmetler için gerekli ve tanımlayıcı açıklamalar, gereksinimler ve uyarılar açık, anlaşılır ve Türkçe yazım ve imla kurallarına uygun olmalıdır.

2.2 Veri Toplama ve Kullanma

 • Reklamlar ırk, veya etnik köken, politik düşünce, dini veya felsefi inançlar, sendika üyeliği, sağlık veya tıbbi geçmiş hakkında bilgi toplayamaz.
 • Kişisel bilgilerin toplandığı durumlarda, reklam verenin gizlilik politikası anında ulaşılabilir olmalıdır.
 • Reklamlar, bir kullanıcının kişisel verilerinin, hassas bilgilerinin, internet faaliyetinin veya tam olarak nerede olduğunun bilindiğini ifade veya ima etmemelidir.

2.3 İhlal Edici İçerik

Andoyunhileleri.com içerisinde yayınlanan reklamlarda hiç bir kişiyi, kurumu veya 3. şahısı hedef alacak şekilde küçük düşürücü ifadeler kullanılamaz, fikri mülkiyetini, mahremiyetini, reklam hakkını veya diğer yasal haklarını ihlal edemez.

Reklam verenler verdikleri reklamların gerektirdiği tüm yasal hak ve belgelere sahip olmalıdır.

Reklamlarda aşağıda belirten durumlar yapılmamalıdır:

 • Başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek için kullanılan ürün veya hizmetleri tanıtan reklamlar.
 • Sahte ürünlerin satılmasına yönelik ürün veya hizmetleri tanıtan reklamlar.
 • Sahte ünlü referansları veya sahte ünlü referansları ile yapılan ürün veya hizmet reklamları.

3. Yasaklı İçerikler

Andoyunhileleri.com;

 • herhangi bir bilimsel bulgu veya çalışmaya yönelik olmayan, yetişkinlere yönelik cinsel ürünler içeren reklamları,
 • kamu güvenliğini tehlikeye atamaya veya toplum düzenini bozmaya yönelik eylemler ve suçlar gerçekleştirmeye teşvik eden reklamları,
 • sahte ürün veya hizmet barındıran reklamları,
 • illegal her türlü bağımlılık yapıcı madde ve türevlerinin tanıtımının yapıldığı reklamları,
 • her türlü argo içerikli veya buna teşvik edici reklamları,
 • nesli tükenmekte olan canlılardan elde edilmiş ürünlerin satışının yapıldığı reklamları,
 • her türlü nefret, ayrıştırıcı veya ötekileştirici söylemler içeren reklamları,
 • yargı kararıyla yasa dışı sayılan ürün, hizmet veya etkinliklerin tanıtımını yapan reklamları,
 • ticari marka ihlalinde bulunan içerik reklamlarını ve uygunsuz ticari uygulamaların tanıtımını yapan reklamları,
 • her türlü silah ve silah aksesuarlarının tanıtımının yapıldığı reklamları, yasaklar.

4. Kısıtlı İçerikler

Alkol İçeriği: Andoyunhileleri.com, bilimsel uygulamalar ve çalışmalar dışında her türlü alkol markasının fark edilmesine yönelik olan tanıtımları kısıtlamak ile birlikte bu kısıtlama hedef bölge veya ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

Şans Oyunları: Andoyunhileleri.com, gerçek para ile oynanan çevirimiçi kumarhane, şans oyunu, bahis, poker, piyango veya yetenek oyunlarının  tanıtımı yapan veya bunlara olanak sağlayan reklamlara sadece önceden yazılı izin alınması koşuluyla izin verir.

Sağlık ve Farmakoloji Üzerine Ürün ve Hizmetler: İnternet üzerinden satış yapan eczaneler reçeteli ilaçlar satamazlar. Ürün ve hizmetlerinin tanıtılmasına ve reçetesiz satılabilen farmakolojik etkisi olan ürünlerinin tanıtımına önceden yazılı izin alınması koşuluyla izin verir. Kısıtlamalar, tanıtılmakta olan belirli bir ürün veya hizmetin yanı sıra kampanyanın hedeflediği ülkeye de bağlıdır.

Finansal ve Sigorta Ürünleri Hizmetleri: Akredite kurumlara ait kredi kartı başvurusu veya finansal hizmetlerin tanıtımını yapan reklamların yönlendirme sayfasında, yıllık bileşik faiz yüzdesi ve işlem ücretleri de dahil olmak üzere ilişkili ücretler hakkında yeterli ve net bir açıklama yer almalıdır. Kredi kartı, kredi veya sigorta hizmetlerinin tanıtımını yapan reklamlar, kişinin kredi kartı bilgileri gibi finansal bilgilerini girmesini doğrudan talep edemez.

Siyasal İçerik: Ülke güvenliğinin tehdit edilmesi dolayısı ile kamuoyunun bilgilendirilmesi dışında hiç bir siyasi parti, düşünce veya ideolojinin herhangi bir eylemini destekleyen veya tanıtan reklamlara izin verilemez.

5. Diğer

 • Reklam metni, görseli veya diğer medyalar dahil tüm reklam bileşenleri, sunulan ürün veya hizmetle ve reklamın gösterildiği hedef kitleyle alakalı ve bunlara uygun olmalıdır.
 • Reklamlar; reklamı yapılan şirketi, ürünü, hizmeti veya markayı açıkça temsil etmelidir.
 • Bir reklam metninde tanıtımı yapılan ürün ve hizmetler, reklama tıklayanların yönlendirildiği sayfada tanıtımı yapılanlarla aynı olmalı ve hedef sitede yasak ürün veya hizmetler sunulmamalı veya bunlara bağlantı verilmemelidir.

 

(andoyunhileleri.com) internet sitesini ziyaret ettiğinizde site içerisinde belli başlı reklamlar görürsünüz. Bu reklamlar Google Adsense tarafından sitemizde gösterilen ve çerezler tarafından sizin için özelleştirilen reklamlardır. Bu nedenle sizin için ilişkilendirilmiş reklamlar tamamen Google Adsense bağlantılı reklamlardır sitemiz kesinlikle bu reklamlardan doğacak sorumlulukları kabul etmez.

Bu reklamlar dışında ekstra olarak sitemizin içerisinde link reklamı kullanmaktayız. Bu reklam hizmeti bc.vc sitesi tarafından sağlanmaktadır. Bu reklam türü sizin için paylaştığımız (link) bağlantılarında yer alan 5 saniyelik bir reklam olarak karşınıza çıkar ve bu reklamı ''reklamı geç'' diyerek atlayıp bağlantıya ulaşabilirsiniz. Burada yer alan reklamların sorumluluğu tamamen bc.vc sitesindedir ve sitemiz ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu bağlantılardan doğacak sorumluluk da tamamen bc.vc sitesini kapsamaktadır.

Sitemizde olumsuz olarak görülen link kısaltma sitelerini anlıyoruz. Ancak kullandığımız bu reklam türleri arasında en güvenilir site bc.vc olmasıdır ki 2015 yılından beri kendileri ile çalışmaktayız. Diğer link kısaltma siteleri tamamen sahterkarlık üzerine kurulan oluşumlar olduğu için onları tercih etmiyoruz.

Sitemizi sizin için sürekli güncel ve aktif tutmaya çalışıyor ve emek veriyoruz bu yüzden de belli başlı reklam gösterimi yapmak zorundayız anlayışınız için teşekkür eder sitemizde iyi vakit geçirmenizi dileriz. 

REKLAM VE SPONSORLUK 
 • Sitemize reklam vermek için bizimle iletişim bölümünden iletişime geçmelisiniz.
 • Uygulama tanıtımları,sponsorluk,banner reklamları vb işlemler için iletişime geçmelisiniz.
 • Tanıtım yazıları, backlink bağlantıları, vb içerik işlemleri için iletişime geçmelisiniz.
 • Türkiye yasaları tarafından yasaklanmış reklamları kesinlikle sitemizde barındırmıyoruz ve kabul etmiyoruz.
 • Görüş, öneri, istek, gibi durumlarda iletişim bölümünden iletişime geçmelisiniz.